Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Niewybuch wywieziony z Jastrzębia-Zdroju

Facebook Twitter

Niewybuch, znaleziony w Jastrzębiu-Zdroju wywieziony przez saperów. Patrol saperski z gliwickiej jednostki wojskowej przejął dzisiaj (17.06.) odnaleziony niewybuch. Ładunek od wczoraj zabezpieczali policjanci z Jastrzębia-Zdroju. Tym razem niebezpieczne znalezisko wykopano podczas prac ziemnych na jednej z posesji w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Armii Krajowej. Konieczne było zamknięcie ulicy Armii Krajowej i wyznaczenia objazdów.

Fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

We wtorek (16.06.) około godziny 14:00 dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu na jednej z posesji przy ulicy Armii Krajowej w Jastrzębiu-Zdroju. Na miejsce wysłano patrole policji oraz specjalistę z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

Okazało się, że podczas prac ziemnych jastrzębianin wykopał granat wraz z zapalnikiem pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Znaleziony granat nie zagrażał mieszkańcom okolicznych budynków, jednakże była potrzeba zamknięcia odcinka drogi w pobliżu lokalizacji niewybuchu. Zamknięto odcinek ulicy Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Kasztanową w kierunku ulicy Ranoszka na długości około 500 metrów i wyznaczono objazdy. Do czasu przyjazdu saperów znalezisko zabezpieczali policjanci. Dzisiaj o godzinie 10.50 na miejsce przyjechał patrol saperski z gliwickiej jednostki wojskowej, który zabezpieczył przedmiot w celu jego neutralizacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020