Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niewybuchy w lesie w Kuźni Raciborskiej: „Nie dotykaj! Nie przenoś!”

Facebook Twitter

Kolejne niewybuchy w kuźniańskim lesie. Straż leśna natknęła się na pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić:

fot.raciborz.policja.gov.pl

Do lasu w Kuźni Raciborskiej wysłano przeszkolonego policjanta. Wstępnie potwierdził, że jednym z przedmiotów jest pocisk artyleryjski, pochodzący z czasów II wojny światowej o długości około 35 centymetrów. Drugi znaleziony przedmiot również. Były wątpliwości, bo przedmiot oblepiony był ziemią. Kuźniańscy policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Ze względu, iż niewybuch znajdował się, w dużej odległości od zabudowań nie było potrzeby przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców z pobliskich domostw.

fot.raciborz.policja.gov.pl

Niewybuch dziś (10.11.) po godzinie 13.00 został zabrany przez wojskowych saperów.

Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić:

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o niezwłocznym zgłaszaniu takich znalezisk policji.

fot.raciborz.policja.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023