Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niezapowiedziana kontrola parlamentarzystów PiS w Urzędzie Miasta w Rybniku

Facebook Twitter

Chodzi o posłankę PiS Izabelę Kloc i senatora Wojciecha Piechę. W środę (13.06.) przed południem parlamentarzyści odwiedzili magistrat i zażądali wydania dokumentów.

Rybnik to kolejne miasto, które kontrolują parlamentarzyści partii rządzącej. Powołując się na swoje uprawnienia zażądali wydania dokumentów związanych z przyznawaniem w ostatnich latach nagród w Urzędzie Miasta, jak i w spółkach Komunalnych wraz z uzasadnieniem. Parlamentarzystów interesowały także umowy zlecenia i umowy o dzieło zawarte przez Urząd. Dodatkowo pytali o wyjazdy służbowe, delegacje, wykazy służbowych telefonów komórkowych wraz z sumą rachunków.

Gdy do Urzędu Miasta przybyli niezapowiedziani goście, prezydenta i zastępców nie było, do ich przyjazdu sekretarki musiały zmierzyć się z nietypową sytuacją. Jak pisze na swoim profilu na fb Prezydent Piotr Kuczera:

Pracownicy urzędu przygotowują odpowiedzi. Pani poseł i Pan senator mają prawo wiedzieć. Jednak zasady międzyludzkiego współżycia nakazują, tak mi się przynajmniej wydawało do tej pory, by na spotkanie wcześniej się umówić. Od życia publicznego oczekuję zdrowych zasad i zwykłej przyzwoitości. 

Zdjęcia z profilu na fb Prezydenta Kuczery:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022