Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niezwykły list Leny do burmistrz Cieszyna

Facebook Twitter

Kilkuletnia Lena z Cieszyna ma pomysł, jak walczyć z grafficiarzami na terenie miasta.

W tej sprawie najpierw napisała list do magistratu, a potem osobiście spotkała się z burmistrz, Gabrielą Staszkiewicz. Uczennica alternatywnej szkoły podstawowej napisała:

Mam pomysł jak rozwiązać problem wandalizmu. […] Będę bardzo wdzięczna, jeśli weźmie Pani pod uwagę mój pomysł:

Jej pomysł jet taki, żeby pojawiły się budki, które będą pomalowane farbą kredową. Żeby można po takich tablicach pisać, malować. Założenie jest takie, żeby przy tym była też kreda i żeby wieczorami można było to łatwo umyć. Generalnie bardzo nam się ta idea spodobała, wyszło na to, że my jako dorośli czasami nadmiernie rozbudowujemy pomysły nadmiernie. Jest to pomysł, który z powodzeniem można zrealizować zarówno w szkołach, jak i w budynkach różnych instytucji. Faktycznie jest pomysł, żeby takie przestrzenie pomalowane farbą kredową się pojawiły.

– mówi Katarzyna Koczwara, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Lena z burmistrz Gabrielą Staszkiewicz

Tablice mają pojawić się wiosną:

Żeby faktycznie można było taką kredę pobrać w Informacji Turystycznej i wyrazić to, co się chce napisać. My też będziemy się starali kontrolować, jakie są tam treści i w łatwy sposób je usunąć. Ale też mamy nadzieję, że pojawią się nowe pomysły. I zachęcamy młodych ludzi, by nie tylko w ramach zajęć, bo wiemy, że ta inspiracja poszła od nauczycieli i tematu, który był realizowany w szkole. Ale jeżeli najmłodsi mają swoje pomysły, czy chcieliby się spotkać z panią burmistrz i pokazać nam swój punkt widzenia, czy swoje spostrzeżenia na funkcjonowanie w mieście, zapraszamy do kontaktu.

Tablice, po których będzie można pisać, mają stanąć np. przy Zamku Cieszyn, w budynku Domu Narodowego czy na terenie cieszyńskich szkół.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj