Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nigdy nie miał prawa jazdy. Dorobił się 3 zakazów sądowych na prowadzenie pojazdów mechanicznych

Facebook Twitter

Wczoraj (1.02.) około godziny 14.25 na ulicy Wyzwolenia w Jastrzębiu-Zdroju patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej samochód BMW, gdzie na miejscu kierowcy znajdował się 23-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że kierujący nigdy nie miał prawa jazdy, a ponadto ma aktywne 3 zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

fot.pixabay.com

W momencie kierowania na miejscu pasażera znajdowała się 22-latka, która mogła kierować, gdyż ma prawo jazdy i to ona zabezpieczyła pojazd. O losie kierującego będzie decydował sąd.

Art. 244. KK- Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, zakazu posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt, albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024