Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niższa cena, więcej pasażerów w rybnickiej komunikacji miejskiej

Facebook Twitter

O 14,5 tysiąca pasażerów więcej, dzięki biletowi za złotówkę. Przybyło chętnych do korzystania z rybnickiej komunikacji miejskiej.

Radosław Knesz

W lipcu miasto wprowadziło nową ofertę, za przejazd autobusem na odcinku do trzech przystanków, trzeba zapłacić złotówkę.

Efekt został osiągnięty

– nie ukrywa radny Radosław Knesz, przewodniczący Komisji Transportu i Mobilności Miejskiej Rady Miasta Rybnika:

Radosław Knesz: Czyli z jednej strony wprowadziliśmy tańszą ofertę na krótkich przejazdach, co jest zgodne z koncepcją „miasta 15-minutowego”, ale co też jest istotne, tak znaczna ilość pasażerów nowych sprawiła, że ten system się zbilansował. Czyli nie podnieśliśmy kosztów, jeśli chodzi o system transportu zbiorowego w tym aspekcie. Też może warto dodać, to zauważyliśmy, że jest na prawdę dosyć spora ilość nowych pasażerów, którzy odbijają się kartą tylko raz. Warto też przypomnieć, żeby te ulgi były naliczane, odbijamy się w autobusie dwa razy. Przy wejściu i przy wyjściu.

W przyszłym roku komunikacja miejska w Rybniku ma zostać wzbogacona o kolejne nowoczesne autobusy. Blisko 30 procent pojazdów ma być elektryczna, jedna czwarta napędzana wodorem, 15 procent stanowić mają hybrydy, 4 procent stanowić mają autobusy na gaz. 27 procent taboru pozostanie napędzane ropą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024