Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Niższe pensje dla części pracowników oświaty czy kultury

Facebook Twitter

Nie możesz świadczyć pracy zdalnie, dostaniesz 80 % wynagrodzenia. Od maja część pracowników oświaty czy kultury w Rybniku będzie otrzymywało niższe pensje.

Cześć miast już wprowadziła takie zmiany inne nie. Musieliśmy zrobić ten trudny krok – przyznał w porannej rozmowie z Arkadiuszem Żabką zastępca prezydenta Rybnika Wojciech Świerkosz:

W związku z tym, że przez pierwszy okres miesiąca pracownicy administracji i obsługi, czy pracownicy w instytucjach kultury przychodzili do pracy, wykonywali pewne czynności, no to wypłaciliśmy 100% wynagrodzenia. W kolejnym miesiącu, w miesiącu maju, kiedy dzieci nie będzie w szkołach, kiedy instytucje kultury, po mimo tego, że następuje odmrożenie tego sektora, ale jednocześnie nie mogą prowadzić działalności artystycznej, no to przykro mi bardzo, ale w chwili kiedy państwo nie wykonują pracy będą otrzymywali wynagrodzenie w postaci 80%.

Radio 90: Kto decyduje o tej liście?

Dyrektor ma obowiązek podjąć decyzję, bo dyrektor na miejscu wie, który pracownik wykonuje jaką pracę i który będzie mógł ewentualnie w najbliższym miesiącu tą pracę wykonywać. Ta sama sytuacja dotyczy dyrektorów instytucji kultury.

W Jastrzębiu postojowe dla części pracowników oświaty i kultury obowiązuje i jest wypłacane od kwietnia. W Żorach takich zmian nie wprowadzono.

Wideo z porannej rozmowy znajdziesz tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj