Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Noc muzeów w Rybniku: chętnych nie brakowało [FOTO]

Facebook Twitter

Noc muzeów w Rybniku to był wieczór pełen wrażeń w kilku miejscach miasta. Do późnych godzin nocnych czynne było muzeum przy rynku, czy edukatorium Juliusz. W kościele ewangelickim odbył się ekumeniczny koncert.

Noc muzeów w Rybniku

Noc muzeów w Rybniku: chętnych nie brakowało

W tym roku noc muzeów w Rybniku przygotowano w nocy z piątku (17.05) na sobotę (18.05). Jak sprawdziła nasza reporterka około godziny 19.00 sale w edukatorium Juliusz pełne były rodziców z dziećmi zainteresowanych naukowymi doświadczeniami.

To świetny pomysł, by instytucje kultury otwierać o tej porze, w tygodniu nie ma szans, żeby znaleźć czas na takie wyjście.

– usłyszała Małgorzata Kmieciak:

W czasie nocy muzeów w Rybniku otwarty był między innymi kościół ewangelicki, tam też o 19.00 odbył się koncert ekumeniczny. Na widowni między innymi prezydent Rybnika Piotr Kuczera i dyrektor rybnickiego muzeum Wojciech Dominiak. Gości przywitał pastor Michał Matuszek.

 

W starej kaplicy Juliusz można było zobaczyć wystawę prac Władysława Grygnego, a w ratuszu wziąć udział w zajęciach poświęconych śląskim straszkom. Ogromna ilość osób wybrała się na wieczorny spacer ulicami Rybnika.

Ogromne zainteresowanie spacerem poznawczym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną wyprawę w przeszłość
– napisali muzealnicy w swoich mediach społecznościowych.
Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj