Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Noc Muzeów w Rybniku

Facebook Twitter

To niepowtarzalna okazja, by trochę pobrudzić sobie ręce farbą drukarską i wykonać swój własny, autorski linoryt. W artystę będzie można zamienić się w czasie tegorocznej Nocy Muzeów w rybnickiej placówce. Już w najbliższy piątek (18.05): warsztaty, koncerty i wystawy.

Zaprosiliśmy wybitnych artystów do udziału w naszym wieczorze i nocy. To przede wszystkim profesor sztuk plastycznych, Franciszek Nieć, wybitny grafik. Zaprezentuje on jeden z największych linorytów, jakie powstały zapewne na świecie, a na pewno największy prezentowany w Rybniku. Wieczór zakończy Kuba Więcek, popularny muzyk jazzowy ze swoim trio. A w między czasie wystąpi również zespół Rekiny z Nacyny, znani rybniccy muzycy. Wystąpi Marek Żyła z Teatrem Lalek, który rozpoczynał karierę jako kabareciarz, a jego pierwszy występ teatru lalkowego miał miejsce kilak lat temu, także w czasie Nocy Muzeów – wymienia Sławomir Studnik z rybnickiego muzeum.

Zaplanowano warsztaty ręcznie wykonanej biżuterii – to dla dzieci, a dla dorosłych – warsztaty graficzne:

Przygotowujemy tak ekspozycje, żeby można było rzeczywiście je swobodnie zwiedzać, oglądać. Będą nowe nabytki, będzie ciekawa kolekcja zabawek, lalek wyjęta z magazynu, rozbudowana w ubiegłym roku. Przygotowujemy również takie przedmioty, których na co dzień nie pokazujemy.

A rybnicka Noc Muzeów w piątek (18.05) od 17.45 do 1.00 w nocy.

Wstęp jest bezpłatny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj