Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Noc w rybnickim muzeum

Facebook Twitter

Przed nami wyjątkowa noc...noc w muzeum. W najbliższy weekend (18-19.05.) placówki w regionie zapraszają do siebie właśnie po zachodzie słońca, sprawdźcie w swojej okolicy, które muzea otwierają drzwi dla zwiedzających.

My polecamy wizytę w muzeum w Rybniku już dziś (17.05.), a dziać się tam będzie naprawdę sporo:

Przywita nas Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, a noc muzeów zakończy występ Kabaretu Weźrzesz o 18:00 otworzymy wystawę „teoria ewolucji według smartfona” wystawa przygotowana przede wszystkim z naszych zbiorów, myślę, że interesująca zwłaszcza dla młodych ludzi, bowiem pokazujemy przedmioty, które dzisiaj zastępuje nam smartfon w codziennym życiu od mniej więcej 19 wieku do końca 20, początku 21. Okazuje się, że tych przedmiotów jest mnóstwo, a dzisiaj każdy, zwłaszcza młody człowiek posługuje się jedynie niewielkim urządzeniem, a kiedyś musieliśmy ich mieć całą rzesze.

-zapowiada Sławomir Studnik z muzeum w Rybniku. Będą też warsztaty:

Dla dzieci będą to warsztaty podczas, których będzie można wykonać samodzielnie liczydło, a dla miłośników ładnego pisania będą warsztaty kaligraficzne. Wstęp jest bezpłatny, można wybrać sobie punkty, w których chce się uczestniczyć, być z nami jakiś czas. Wyjść na rynek, odpocząć, więc myślę, że to będzie to przyjemny wieczór nie tylko dla nas, ale dla wszystkich naszych gości.

W programie także występ Teatru Lalek Marka Żyły. Rybnickie muzeum będzie otwarte od piątku (17.05.) od 17.30 do 1.00 w nocy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj