Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Noc z horrorem na raciborskim zamku

Facebook Twitter

Chcesz wejść na raciborski zamek późną nocą, zwiedzić komnaty przy wątłym świetle i przeżyć kilka chwil rodem z horroru? To będzie możliwe już dziś w nocy (5./6.04.) na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Wyjątkowa impreza tylko dla odważnych rozpocznie się o godzinie 22.30.

Zamek Piastowski przygotowuje Noc Horroru wspólnie z Muzeum Horroru w Wojnowicach. To ze starego pałacu rodziny von Banck przyjadą niecodzienne eksponaty. Jakie?

Tego nie możemy zdradzić, ale będzie strasznie – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. – Niemałym wrażeniem będzie zwiedzanie domu książęcego późną nocą, przy wątłym oświetleniu wnętrz, w których pojawi się… w pięknej szacie królowa śniegu z baśni Andersena. Każdy będzie mógł z królową porozmawiać i zrobić sobie z nią zdjęcie.

O tajemnicach piastowskiej siedziby na Ostrogu oraz o pewnej legendzie związanej z duchami opowie Grzegorz Wawoczny, autor książki poświęconej zamkowi i browarowi.

Uwaga! Wstęp na noc horroru tylko i wyłącznie po wykupieniu biletu wstępu najpóźniej w piątek 5 kwietnia do godz. 17.45 w Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej 2 (dzieci 1 zł, dorośli 2 zł). Punkt czynny jest codziennie od godz. 10.00 do 18.00. Nie będzie możliwości zakupu biletu o godz. 22.30.

Dodajmy, że w nocy z 5 na 6 kwietnia Zamek Piastowski włącza się również w organizowaną przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu Arturiańską Noc z Andersenem. Około północy na Zamek przybędą dzieci uczestniczące w tym przedsięwzięciu.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020