Nocne libacje, wszechobecne śmieci. Tak wygląda ciemna strona kąpieliska Pniowiec w Rybniku
"Nocne libacje, wszechobecne śmieci- tak wygląda ciemna strona kąpieliska Pniowiec w Rybniku" - piszą w liście do naszej redakcji mieszkańcy, którzy sąsiadują z tym popularnym miejscem rekreacji. Od lat rybniczanie zabiegali, by w końcu powstało tam kąpielisko z prawdziwego zdarzenia, gdy już powstało, okazuje się, że nie wszyscy wiedzą jak się należy zachowywać.
W weekendy, szczególnie słoneczne, miejsce to ze względu na bezpłatny wstęp okazuje się doskonałym miejscem do imprezowania. Mieszkańcy skarżą się na zachowanie plażowiczów, szczególnie wieczorem i w nocy. Alkohol leje się strumieniami, nikt nie przestrzega ciszy nocnej, a wzywanie patrolu kończy się zwykle na przyjęciu zgłoszenia.
Kolejnym problemem są śmieci. Jak piszą mieszkańcy, można je znaleźć dosłownie wszędzie, mimo wielu koszy, jakie są na plaży. Odchody na ścieżkach w krzakach to normalny obraz. Problemem jest także niewielka ilość miejsc parkingowych. W związku z tym korzystający z kąpieliska parkują gdzie się da, wzdłuż drogi czy przy posesjach utrudniając tym samym przejazd mieszkańcom. Jak piszą, ich skargi i apele do władz miasta są bagatelizowane i nikt nie reaguje na to, co dzieje się na Pniowcu.
Co na to władze Rybnika?
Na pewno będziemy się przyglądać tej sprawie. List, który dotarł do redakcji, jest listem niepodpisanym i jest listem ogólnym, stąd nie bardzo wiemy, którym posesjom musimy się przyjrzeć, zobaczyć, jakie są trudności. Zachęcamy mieszkańców do bezpośredniego kontaktu z urzędem miasta. No trudno oczekiwać, że mieszkańcy, którzy korzystają – czy gości- z kąpieliska Pniowiec. Z całą pewnością cisza mieszkańcom tego terenu należy się po godzinie 22:00. Zobaczymy, co naprawdę się dzieje, na pewno pojawią się tam częstsze kontrole straży miejskiej. Pozostałe problemy też będziemy się starali rozwiązać.
– mówiła Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta Rybnika. Dodajmy, że w miniony weekend Straż Miejska odnotowała w sumie 34 interwencji, które bezpośrednio dotyczyły picia alkoholu pod chmurką. Dyżurny przyjął 23 zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych, 5 dotyczących osób nietrzeźwych, 36 zgłoszeń dotyczących zakłócania porządku publicznego, a także 10 zgłoszeń związanych z zanieczyszczaniem miejsc publicznych.
Czytaj także: