Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nocni złodzieje ujęci w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Zatrzymani w momencie kradzieży, złodzieje z budowy usiłowali wynieść kable elektryczne. Jak ustalili jastrzębscy policjanci, sprawcy na jej teren dostali się przez ogrodzenie i wyłamanie okna. Jeden z nich budowę odwiedził także kilka dni wcześniej.

Do włamania doszło wczoraj (11.05.) na ulicy Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju. W trakcie nocnego patrolu, stróże prawa zostali poinformowani, że coś podejrzanego dzieje się na terenie jednej z budów. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, pracownik ochrony wskazał kierunek ucieczki złodziei przewodów elektrycznych. Mężczyźni zostali zatrzymani po pościgu.

Skradzione kable zostały porzucone w trakcie ucieczki. Włamania dokonali 41 i 28-letni mężczyzna. Młodszy z nich, mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju miał także na sumieniu włamanie na ten sam teren budowy w nocy z 7/8 maja 2021 roku. Wtedy także skradł przewody elektryczne, zniszczył 2 kamery monitoringu, przewracając słup, na którym były zainstalowane. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, grozi im do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2021