Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nocny konwój wyruszył z Wodzisławia Śląskiego. Kierunek wschód. Cel: Medyka [WIDEO]

Facebook Twitter

Niespełna dwadzieścia samochodów wyruszyło w nocy z Wodzisławia Śląskiego do Medyki. To konwój z pomocą, ale i zarazem ma być środkiem transportu dla Ukraińców chcących przyjechać w nasze strony.

Po środowym (02.03.) apelu w Radiu 90 do Grzegorza Grabowskiego, inicjatora akcji, zgłosiło się wiele osób chcących wziąć udział w kursie na wschód.

Przed nami kilkugodzinna trasa, na pewno trochę zmarzniemy, będziemy czekać na wszystkich, którzy będą chcieli z nami wracać

– mówił nam w nocy Grabowski.

Grzegorz Grabowski: Jesteśmy na to ostro przygotowani, zdeterminowani, że pomożemy tym ludziom. Będzie na pewno ciekawie, niebezpiecznie, będzie też rozpacz… Jesteśmy na to przygotowani. Służby zostały powiadomione, że grupa z Wodzisławia przyjedzie. Mamy oznaczenie na samochodach grupa „G”. Policja została powiadomiona, że grupa „G” to jesteśmy z Wodzisławia, przyjedziemy tam po ludzi. Oni też będą się starali powolutku tych ludzi przygotowywać, że przyjedzie grupa z fajnego miasta. Jest nas trochę, bardzo mnie to cieszy, fajnie, że się to wszystko poukładało, bo akcja trwała pół dnia.

Dla części osób to pierwsza taka wyprawa, ale są i kierowcy, którzy z pomocą na wschodzie już byli.

 

Radio 90 pozdrawia z Wodzisławia Śląskiego. Niebawem do Medyki rusza konwój z pomocą.

„https://www.facebook.com/Radio90pl/” > Radio 90 Środa, 2 marca 2022

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024