Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nocny spektakl na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie

Facebook Twitter

Wyjątkowy klimat i atmosfera. Tak reklamowane są spektakle plenerowe na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie i nie ma tym cienia przesady. Po "Makbecie" i "Powsinogach beskidzkich" czas na kolejne nocne, teatralne wydarzenie.

Zaprasza Beata Mońka z Zamku Cieszyn:

– dodajmy, że blisko dwudziestoosobowej obsadzie aktorskiej w przedstawieniu towarzyszył będzie Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Początek spektaklu „Ondraszek. Pan Łysej Góry” na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie, w sobotę (25.06.) o 21.00.

Ondraszek. Pan Łysej Góry
25.06.2016, godz. 21.00
Wzgórze Zamkowe

Historia śląskiego zbójnika Ondraszka od trzystu lat inspiruje twórców. Tym razem jego dzieje opowiadają: Renata Putzlacher – Tomáš Kočko – Bogdan Kokotek. Każdy z nas ma swoje własne wyobrażenie na temat historii Ondraszka, ukształtowane na podstawie lektur lub zasłyszanych opowieści. Realizatorzy spektaklu Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego postanowili przedstawić własną wersję historii legendarnego zbójnika, który od 300 lat inspiruje polskich, czeskich i niemieckich pisarzy, kompozytorów i malarzy. Spektakl korzysta z dotychczasowych badań i legend o Ondraszku, z osobistych dociekań realizatorów, którzy zwiedzili miejsca, związane z bohaterem i dotarli do badań naukowych, dotyczących problematyki zbójnictwa w Karpatach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020