Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Noga z gazu. Akcja prędkość na drogach w całym kraju.

Facebook Twitter

Akcja prędkość ma na celu wyeliminowanie kierowców, którzy nie unikają brawury i nadmiernej prędkości na drogach.

Akcja prędkość

Kierowcy noga z gazu. Dzisiaj, od wczesnych godzin rannych policjanci w całym kraju prowadzą działania „Prędkość”. Mundurowi kontrolują prędkość z jaką poruszają się pojazdami na drodze. Celem policyjnych działań poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówi rzecznik wodzisławskiej policji, Małgorzata Koniarska:

Małgorzata Koniarska: Policjanci wydziału ruchu drogowego bacznie przyglądają się zachowaniu kierujących i kontrolują ich prędkość – zarówno w formie statycznej, jak i dynamicznej, z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w videorejestratory. Kontrole są prowadzone w szczególności w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, w których przyczyną jest nadmierna prędkość. Jednocześnie policjanci zwracają szczególną uwagę na to, czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz na sposób przewożenia najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Policyjna akcja „Prędkość” na drogach całego kraju potrwa do późnych godzin. Mundurowi apelują by unikać brawury na drodze i by dostosować prędkość pojazdów do panujących warunków na drodze i natężenia ruchu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024