Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Noga z gazu! Akcja prędkość na polskich drogach

Facebook Twitter

Dziś (19.05.) od rana policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. „Prędkość”.

tir
fot. KPP Cieszyn

Dzisiaj należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby kontroli pomiarów prędkości szczególnie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Policja przypomina: powinniśmy mieć świadomość, że wypadki, których przyczyną jest nadmierna prędkość, generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

fot. KPP Cieszyn

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj