Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Norbert Huber z Jastrzębskiego Węgla najlepszym zawodnikiem minionego sezonu PlusLigi

Facebook Twitter

Norbert Huber, podpora Jastrzębskiego Węgla wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika minionego sezonu PlusLigi. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznaliśmy podczas Gala Polskiej Ligi Siatkówki.

Norbert Huber

Norbert Huber, środkowy Jastrzębskiego Węgla najlepszym zawodnikiem minionego sezonu PlusLigi. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznaliśmy podczas Gala Polskiej Ligi Siatkówki. Przypomnijmy Huber był jednym z kluczowych siatkarzy zespołu, który wywalczył tytuł mistrza Polski i drugie miejsce w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Najlepszym obcokrajowcem PlusLigi wybrano natomiast jego klubowego kolegę, atakującego reprezentacji Francji Jeana Patry. Obaj byli nieobecni podczas gali, występują w swoich reprezentacjach w rozgrywkach Ligi Narodów. Z nagród dla zawodników cieszył się prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol:

Adam Gorol: Jeana Patry i Norbert Huber – to są dwa nazwiska, które można powiedzieć, że przed sezonem stawiały jakiegoś rodzaju niepewność, dlatego że Norbert Huber po kontuzji, Patry – to jego pierwszy sezon w PlusLidze w Jastrzębskim Węglu. Ale podołali. Norbert Huber pokazał się z jak najlepszej strony 149 punktowych bloków, pewien niedosyt pozostał, bo mówi się o 150 i takie były zapędy, takie były chęci od pewnego momentu.  Patry pokazał się z bardzo dobrej strony sportowej i jako człowiek, charakterologicznie super. Obydwa nazwiska w samych superlatywach.

Wiadomo, że Jean Patry nie będzie w przyszłym sezonie zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla, w zespole zostaje natomiast Norbert Huber. Miniony sezon już za nami teraz to co najważniejsze dla polskiej siatkówki, Igrzyska Olimpijskie:

Adam Gorol: R0k bardzo ważny, bardzo kluczowy. My do niedawna żyliśmy klubową siatkówką, Ligą Mistrzów, ale wszyscy z tyłu głowy mieliśmy to, że to, co najważniejsze dla polskiej siatkówki reprezentacyjnej – Olimpiada w Paryżu – że to przed nami  i wiemy też, jak bardzo tego sukcesu potrzebujemy. Wiemy też, jakim potencjałem dysponuje polska reprezentacja, dlatego ten rok jest absolutnie kluczowy. Wiemy, że będzie bardzo, bardzo trudno, dlatego że rywalizacja już widać po Lidze Narodów, że jest i będzie ogromna.

Dodajmy, że w gronie nominowanych do nagrody był także trener Jastrzębskiego Węgla Marcelo Mendez, ostatecznie najlepszym trenerem minionego sezonu został wybrany trener wicemistrzów Polski, drużyny z Zawiercia Michał Winiarski.

Wyróżnienia Polskiej Ligi Siatkówki sezon 2023/2024:

Siatkarka sezonu 2023/2024: Julia Nowicka (BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała)
Siatkarz sezonu 2023/2024: Norbert Huber (Jastrzębski Węgiel)
Odkrycie sezonu 2023/2024 TAURON Liga: Julia Bińczycka (UNI Opole)
Odkrycie sezonu 2023/2024 PlusLiga: Aliaksei Nasevich (Trefl Gdańsk)
Obcokrajowiec sezonu 2023/2024 TAURON Liga: Elizabet Inneh-Varga (Grupa Azoty Chemik Police)
Obcokrajowiec sezonu 2023/2024 PlusLiga: Jean Patry (Jastrzębski Węgiel)
MVP TAURON 1. Ligi 2023/2024: Mateusz Rećko (MKS Będzin)
Trener sezonu 2023/2024: Michał Winiarski (Aluron CMC Warta Zawiercie)
Odkrycie trenerskie sezonu 2023/2024: Bartłomiej Piekarczyk (BKS BOSTIK ZGO-Bielsko-Biała)
Wyróżnienie specjalne – dziennikarz sezonu 2023/2024 – Marek Magiera, komentator i dziennikarz Polsatu Sport.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj