Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowa droga powstanie w Krostoszowicach. Jest zlecenie na budowę łącznika Szybowej i Olszyńskiej

Facebook Twitter

Gmina Godów zleciła zaprojektowanie i budowę łącznika Szybowej i Olszyńskiej. W połowie grudnia ubiegłego roku Gmina Godów podpisała umowę na zaprojektowanie i wykonanie inwestycji w formie projektuj i buduj.

fot.pixabay.com

Nowa droga powstanie na odcinku blisko 600 metrów, przebiegającym wzdłuż autostrady A1, kosztować będzie blisko 1,5 mln złotych. To teren przejęty od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz od mieszkańców gminy. Obecnie jest to droga szutrowa, która scala część gminy rozdzieloną przebiegiem autostrady. Wykonanie projektu a następnie budowa drogi mają zostać zrealizowane w terminie 20 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Przetarg na wykonanie zadania wygrało konsorcjum A&M Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Mateusz Kuhn z partnerem PRD KUHN Sp. z o.o., które zaoferowało kwotę 1 464 991 zł. Podpisana umowa zakłada opracowanie w pierwszej kolejności kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Następnie w myśl zapisów umowy zakładane jest wykonanie nawierzchni drogowej na łączniku ulicy Szybowej z ulicą Olszyńską. To odcinek o długości 594 m. Umowa zakłada również wykonanie na tym odcinku odwodnienia drogi poprzez rowy otwarte i kanalizację deszczową oraz wykonanie ściany oporowej osuwającej się skarpy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2022