Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowa Izba Przyjęć szpitala w Knurowie. „Inny świat” [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Za blisko 5 mln złotych udało się zmodernizować miejsce, które dla pacjentów jest zwykle pierwszym kontaktem ze szpitalem. Ostatni remont przeprowadzono tam w latach 80. ubiegłego wieku.

Nowa Izba Przyjęć szpitala w Knurowie

Lokalizacja izby w piwnicy szpitala sprawiała, że warunki nie były najlepsze. W końcu doczekaliśmy się normalności

– mówi Grzegorz Nocoń, chirurg z ponad 30-letnim stażem.

Grzegorz Nocoń: Bardzo mnie to cieszy, że ta Izba Przyjęć została wyremontowana w standardach, które powinny obowiązywać wszędzie. Zostały jeszcze z tych głównych remontów interny, jakby wyremontujemy interny, to będziemy mogli startować w jakimś „konkursie piękności”. Bez dobrej Izby Przyjęć, czyli bez dobrej diagnozy na izbie jest trudno leczyć ludzi.

Nowa Izba Przyjęć szpitala w Knurowie

Grzegorz Nocoń ze szpitala w Knurowie

Na pacjentów czekają teraz nowoczesne sale i co się z tym wiąże teraz większa intymność

– podkreśla Michał Ekkert prezes knurowskiego szpitala.

Michał Ekkert: Zupełnie zmieniły się wszystkie gabinety, więc one po pierwsze stały się większe. Tych gabinetów jest też więcej, tak więc możemy jednocześnie tych pacjentów badać, leczyć, diagnozować w bardziej intymnych warunkach. Niejednokrotnie sala obserwacyjna była 2- 3 osobowa. Mieliśmy też problem z przemieszczaniem się (…).

Nowa Izba Przyjęć szpitala w Knurowie

Michał Ekkert, prezes knurowskiego szpitala

Z kolejnej inwestycji, po pracowni endoskopii, trakcie porodowym, trakcie operacyjnym, oddziale chirurgii, cieszył się prezydent Knurowa Adam Rams.

Adam Rams: Inny świat, bo przecież ta Izba Przyjęć, już mówię o historycznej Izbie Przyjęć, ona budziła ogromne zdumienie, że ten stan był po prostu fatalny. Teraz wozy ratunkowe mogą wjeżdżać bezkolizyjnie i oddać pacjenta, który tej pomocy wymaga wprost w ręce specjalistów, lekarzy i całego personelu medycznego.

Nowa Izba Przyjęć szpitala w Knurowie

Prezydent Knurowa Adam Rams

Obecny na otwarciu nowej Izby Przyjęć wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podkreślał, że kolejna placówka dołączyła do europejskich standardów.

 Jarosław Wieczorek: To jest absolutnie podstawowe, żeby izby przyjęć czy też SORY, szpitalne oddziały ratunkowe były na europejskim i światowym poziomie. I bardzo się cieszę, że szpital w Knurowie do takich standardów dołączył.

Dodajmy, że dzięki modernizacji Izby Przyjęć w końcu spełniane są wymogi przeciwpożarowe. Wartość robót budowalnych to blisko 5 mln złotych, z czego ponad 1 mln pochodzi z dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rządowe środki za pośrednictwem wojewody śląskiego trafiły do powiatu gliwickiego.

Zobacz zdjęcia ze szpitala w Knurowie:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023