Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nowa koncertowa scena w regonie. „Chata Staropolska” z muzyką na żywo

Facebook Twitter

Bedzie się można poczuć jak na wielkim festiwalu. Poland Rock Festiwal na telebimie w Mszanie podczas imprezy plenerowej. Na przełomie lipca i sierpnia przy "Chacie Staropolskiej" DOMÓWKA POLAND ROCK FESTIWAL, ale też scena klubowa i koncerty Tabu czy Cree.

Fot. Tomasz_Mikolajczyk \ pixabay.com

W programie popołudniowym w Radiu 90 Małgorzata Kmieciak pytała o szczegóły:

Radio 90: Nowa scena muzyczna otwiera się w regionie, startuje w Mszanie.
Podjęliśmy decyzję natchnieni festiwalem Poland Rock, który gra w Polsce, do tego już się coś działo muzycznego w Mszanie, w „Chacie Staropolskiej”, bo mieliśmy dancingi, które ciszyły się bardzo dużą popularnością, ale stwierdziliśmy, że jest więcej gatunków muzycznych i więcej odbiorców, których można ściągnąć do nas.
Radio 90: Startujecie z Domówką Poland Rock Festiwal, jak to będzie wyglądać?
Razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Mszanie przygotowaliśmy plener, na którym będzie stała scena, gdzie będą występowali lokalni artyści, jakiś dj, konkursy z nagrodami. W ciągu dnia będziemy puszczać przekazy od Jurka Owsiaka, także wieczorem przekazy na żywo na dużym telebimie ledowy, do późnych godzin nocnych, do kiedy wytrzymają nasi goście…
Radio 90: Pewnie wytrzymają długo, rozgrzani przez gwiazdy: Cree, Tabu…
Gwiazdy występują na małej scenie klubowej (…).
Radio 90: To będzie pierwsza scena kameralna, klubowa i będzie druga scena plenerowa obok „Chaty Staropolskiej” i tak to się będzie toczyć…
I na scenę plenerową wstęp będzie za darmo, będzie wiele atrakcji (…). Trzymamy kciuki za pogodę.

– mówi Grzegorz Winczewski, szef „Chaty Staropolskiej”. DOMÓWKA POLAND ROCK FESTIWAL otworzy nową scenę muzyczną w regionie, Grzegorz Winczewski już zapowiada w tym miejscu cotygodniowe piątkowe rockoteki czy comiesięczne koncerty zespołów rockowych, bluesowych czy jazzowych:

Do września planujemy uruchomić stałą scenę, w piątki chcemy robić rockoteki, dogadujemy z zespołami, aby były też z muzyką na żywo. Raz w miesiącu na początek, chcemy uruchomić koncerty na żywo różnych zespołów rockowych, bluesowych czy jazzowych, niszowych. I to też planujemy przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Mszanie, jesteśmy w trakcie rozmów i ustaleń, co się uda zrobić (…).

DOMÓWKA POLAND ROCK FESTIWAL w „CHACIE STAROPOLSKIEJ w MSZANIE (miedzy Wodzisławiem Śląskim a Jastrzębiem Zdrój) na 2 scenach:

 • scena kameralna w Klubie Muzycznym „Chata Staropolska” gdzie przez 3 dni oprócz FESTIWALOWYCH przekazów online wystąpi codziennie zespół na żywo:
  Czwartek 30 VII 2020 r. 20:00 – TABU
  Piątek 31 VII 2020 r. 20:00 – 4 Generacje
  Sobota 1 VIII 2020 r. 20:00 – CREE
  Lokal czynny już od 15:00 przed koncertami a po koncertach na wewnętrznym telebimie przekaz online z festiwalu do białego rana – w lokalu dostępna pełna gama napojów jak i pełna kuchnia „Chaty Staropolskiej”. Z uwagi na małą pojemność lokalu wymagana rezerwacja pod tel: 506 922 588
 •  scena plenerowa obok „Chaty Staropolskiej” gdzie przez 3 dni oprócz FESTIWALOWYCH przekazów online na telebimie LED o rozmiarze 28m2, na scenie będą występowali lokalni artyści, odbędzie się również szereg różnych konkursów z nagrodami. Po terenie wokół, przejażdżki dla dzieci Maluchem MONSTER TRUCK-iem – wylicytowanym podczas tegorocznego WOŚP przez „Chatę Staropolską” oraz wiele innych atrakcji w tym gastronomia.

Start imprezy plenerowej:

 • Czwartek godz. 17:00 do końca przekazów online
 • Piątek godz. 15:00 do końca przekazów online
 • Sobota godz. 12:00 do końca przekazów online

Informujemy że co będzie przekazywane online zależne jest od organizatora Poland Rock Festiwal i my nie mamy na to wpływu więc mogą się zdarzyć z powodu nie udostępnienia przez artystów zgody na przekazy online, że niektóre koncert nie będą transmitowane i tym samy nie będą mogły pojawić się również u nas.

Wstęp na imprezę plenerową bezpłatny, rezerwacja nie jest wymagana jednak ilość miejsc będzie ograniczona zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj