Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nowa metoda oszustów: na BLIKA. Jak to działa?

Facebook Twitter

Stracił tysiąc złotych, dając się nabrać oszustom. Mowa o 22-latku z Żor, który padł ofiarą nowej metody: na BLIKA. Jak to działa?

Mężczyzna był przekonany, że o pomoc finansową prosi go siostra. Zanim sprawca wyłudził kod, włamał się na konto kobiety w popularnym portalu społecznościowym i wysłał do 22-latka wiadomość. Poprosił w ten sposób o pomoc finansową, która miała zostać przeznaczona na zakup sprzętu AGD drogą internetową. 22-latek wygenerował kod BLIK i przesłał go rzekomej krewnej.

Nic by nie wzbudziło jego podejrzeń, gdyby nie kolejna prośba o pieniądze – tym razem od kolegi… Dopiero wówczas mężczyzna postanowił skontaktować się telefonicznie z siostrą, a ta zaprzeczyła, aby miała go wcześniej prosić o pożyczkę. Ostatecznie okazało się, że ktoś włamał się na konto kobiety i z tego konta z nim korespondował.

Policjanci szukają teraz sprawcy przestępstwa i ostrzegają wszystkich przed podobnymi sytuacjami. Za policjantami apelujemy: zanim przekażecie komukolwiek pieniądze, upewnijcie się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj