Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowa metoda oszustów – „na strażaka”. Uważajcie!

Facebook Twitter

W ostatnich dniach na terenie województwa śląskiego pojawił się przypadek oszustwa metodą - „na strażaka”, podczas którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania starszej kobiety, informując ją, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową.

Pożar w Wodzisławiu

Przestępcy działając metodą tzw. „na wnuczka, a teraz również „na strażaka” oszukują głównie osoby starsze, wykorzystując ich nieuwagę – próbują wejść do domu pod pozorem sprawdzenia, czy założenia czujek dymu lub sprawdzenia zabezpieczeń ppoż. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

Informujemy, że funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej nie przeprowadzają czynności kontrolno-rozpoznawczych w domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych, a kontrole przeprowadzane we wszystkich innych obiektach poprzedzane są pisemnym zawiadomieniem o kontroli. Apelujemy o czujność i ostrożność w takich sytuacjach. Uważajmy na osoby starsze w naszym otoczeniu. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia.

– apelują śląscy strażacy.

W przypadku wątpliwości, co do wizyty strażaków w naszym domu należy skontaktować się z Komendą Państwowej Straży Pożarnej lub zawiadomić policję.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj