Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowa organizacja ruchu na Wilchwach. Rusza remont drogi

Facebook Twitter

Tymczasowa organizacja ruchu na Wilchwach. W Wodzisławiu Śl. na ul. 1-go Maja rusza remont.

organizacja ruchu na Wilchwach

Wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na osiedlu a chodzi o przebudowę drogi na terenach pokopalnianych wraz z oświetleniem i odwodnieniem. Dojazd do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego będzie możliwy od strony ulicy Skrzyszowskiej, a do zakładów pracy od ulicy Teligi.

Droga przy KWK 1 Maja zostanie przebudowana 

Ulica przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim w kierunku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, firm i przychodni weterynaryjnej zostanie przebudowana. Miastu udało się pozyskać dodatkowe środki na realizację tego zadania. Przed nami nie tylko przebudowa ulicy, ale i realizacja innych udogodnień, które pozwolą użytkownikom tej drogi na bezproblemową i bezpieczną podróż samochodem, pieszo, czy innymi środkami transportu. W przetargu wyłoniono firmę – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Raciborza, z którą 4 marca podpisano umowę. Wspomniany teren został przekazany wykonawcy. Teraz ruszają prace. Przypominamy, że koszt inwestycji wyniesie ok. 3,2 mln zł brutto.

Przypominamy, że Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim otrzymał środki finansowe Uchwałą Rady Miejskiej na realizację tego zadania w wysokości 240 tys. zł. Zgodnie z przepisami zostało przeprowadzone postępowanie przetargowe, niestety złożone oferty okazały się wyższe niż środki, które miasto posiadało na realizację tego zadania. Warto nadmienić, że zakres prac miał obejmować wyłącznie przebudowę ok. 125 m bieżącej nawierzchni jezdni wraz z zabudową krawężników.

Przebudowa trasy to priorytet

Przebudowa wspomnianej ulicy była priorytetem, dlatego miasto dołożyło wszelkich starań, aby ta inwestycja została zrealizowana. Zadanie zgłoszono do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i uzyskano rekomendację do dofinansowania. W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich złożył wniosek o ujęcie zadania w budżecie Miasta na 2024 rok. Co najważniejsze, zakres prac obejmuje nie tylko przebudowę drogi na odcinku ok. 125 m, ale także ok. 635 m długości jezdni, ok. 221 m chodnika oraz ok. 1098 m poboczy, a także budowę oświetlenia i odwodnienia.

W zakres zadania wchodzi remont drogi z jezdnią o szerokości 6 metrów i nawierzchni z betonu asfaltowego, zjazdy do posesji z kostki brukowej betonowej, chodnik z kostki brukowej betonowej, pobocze utwardzone tłuczniem, kanalizacja deszczowa odwadniająca drogę oraz oświetlenie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024