Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowa remiza dla OSP Niewiadom (prawie) gotowa [FOTO]

Facebook Twitter

Nowa remiza dla OSP Niewiadom - to zwycięski projekt realizowany w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Z budową były problemy, remiza powstawała z kłopotami, ale jak zapewniają w urzędzie - inwestycja zbliża się do szczęśliwego finału.

Nowa remiza dla OSP Niewiadom

Nowa remiza dla OSP Niewiadom

Strażacy z OSP Niewiadom  wkrótce będą mogli urządzić się w swojej nowej siedzibie. Budowa nowej remizy dla jednostki jest bowiem na finiszu, a oficjalne zakończenie prac planowane jest na połowę tego roku.

W tej chwili trwają prace wewnątrz nowo wybudowanego budynku. Po ich zakończeniu obiekt czeka procedura odbiorowa oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie

– informuje Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

„Pomóż nam pomagać Tobie – budowa remizy strażackiej” – to projekt, który zyskał najwięcej głosów rybniczan w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie w ramach rybnickiego budżetu obywatelskiego 2022. Z inwestycją od początku były jednak problemy, bo w przetargu z kosztorysów wyłaniały się zupełnie inne kwoty, niż zaplanowano w budżecie miasta. Przetarg trzeba było więc powtarzać, a inwestycję „odchudzać”.

Umowa na zaprojektowanie i wybudowanie remizy OSP w Niewiadomiu została zawarta 25 sierpnia 2022 roku. Prace wykonuje rybnicka firma za kwotę nieco ponad 3,2 mln zł. Nowa siedziba OSP Niewiadom ma powierzchnię niespełna 520 m2. Remiza pomieści halę garażową na 3 pojazdy, dyspozytornię, szatnie damskie i męskie wraz z sanitariatami, magazynami sprzętu OSP, pomieszczeniami pomocniczymi (gabinet komendanta, sanitariaty ogólnodostępne).\

Dodatkowo w budynku znajdować będzie się sala konferencyjna o powierzchni 70 m2. W ramach zagospodarowania zewnętrznego przewidziano utwardzenie terenu wokół remizy oraz budowę 10 miejsc parkingowych, budowę budynku gospodarczego, altany oraz grillowiska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj