Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowa siedziba domu kultury w Chybiu już wkrótce!

Facebook Twitter

Adaptacja budynku dla Domu Kultury w Chybiu ma zostać zakończona we wrześniu. Samorządowiec, Janusz Żydek, informuje, że prace idą pełną parą, a pomieszczenia są już prawie gotowe. W lutym bieżącego roku planowano zakończenie prac w czerwcu, jednak z uwagi na trudności z dostępnością materiałów i konieczność aktualizacji dokumentacji, termin został wydłużony.

domu kultury w Chybiu
Fot. chybie.pl

Nowa siedziba domu kultury w Chybiu ma zostać otwarta w połowie października, z okazji 55. rocznicy powstania Amatorskiego Klubu Filmowego „Klaps”, działającego przy placówce

Adaptacja budynku rozpoczęła się w 2020 roku, a miała zakończyć się dwa lata później.

Po rozwiązaniu umowy z pierwszym wykonawcą, prace zostały wznowione przez firmę z Leśnej. Sala kinowa ze sceną i widownią na 120 miejsc, pomieszczenia warsztatowe, galerie, odrestaurowana elewacja i dostosowany taras to tylko niektóre z elementów nowej siedziby. Całość adaptacji i wyposażenia domu kultury kosztować ma około 11 mln zł, z funduszami pozyskanymi z UE i Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

W dawnej cukrowni nadal będzie działał Amatorski Klub Filmowy „Klaps”, założony w 1969 roku przez młodych pracowników zakładu. Klub, który zrzesza kilkanaście osób, jest jedynym klubem filmowym na wsi.

Aktualnie dom kultury znajduje się w ciasnych pomieszczeniach amfiteatru. We wrześniu mieszkańcy Chybia będą mogli korzystać z nowej, nowoczesnej siedziby przy ulicy Wysokiej.

/PAP

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024