Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowa sygnalizacja w Pawłowicach już działa [FOTO]

Facebook Twitter

Wczoraj (15.12.) odebrano wykonanie instalacji na tzw. skrzyżowaniu "przy źródełku”. To duże udogodnienie dla mieszkańców gminy, którzy włączają się do ruchu z dróg podporządkowanych. Światła usprawnią komunikację oraz zwiększą bezpieczeństwo pieszych.

fot.bykst/ pixabay.com

Zadanie polegało na budowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej DK81 z drogami powiatowymi: ul. Zjednoczenia i ul. Wyzwolenia. Dla pieszych wykonano dojścia do przejść, które dodatkowo oświetlono i zabezpieczono barierkami. Sygnalizacja świetlna na bieżąco monitoruje natężenie ruchu zarówno na drodze krajowej, jak i na drogach powiatowych, regulując płynnie czas przejazdu. Dodatkowo została zsynchronizowana ze światłami znajdującymi się na skrzyżowaniu DK81 z drogą wojewódzką nr 933 ul. Pszczyńską w Warszowicach. W organizacji ruchu utrzymano możliwość skrętu w lewo jadąc od strony Katowic i od strony Wisły, jednak z uwagi na brak dodatkowego pasa lewoskrętu wykonując ten manewr, należy zachować szczególną ostrożność.

Inwestycję wykonano na podstawie porozumienia gminy Pawłowice z Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiada za skrzyżowanie. Zadanie pod nazwą „Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK81 z ul. Zjednoczenia i Wyzwolenia w Pawłowicach” w całości sfinansowano z gminnego budżetu. Koszt wyniósł 544 890 zł.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022