Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowa twarz w dyrektorskim fotelu Ryjka. Dyrektorem artystycznym został Łukasz ŻAK Zaczek

Facebook Twitter

Jest nowy szef rybnickiego Ryjka. Jak pamiętacie, 26 listopada Robert Korólczyk, dotychczasowy dyrektor Rybnickiej Jesieni Kabaretowej, podał do publicznej wiadomości, że rezygnuje ze stanowiska. Tym samym Kabaret Młodych Panów, po wielu latach, przestał być współorganizatorem wydarzenia.

Łukasz Zaczek fot. FB/Kabaret Kałasznikof

Tymczasem jak dzisiaj (10.12.) poinformowano na oficjalnej stronie „Jesieni” nowym dyrektorem artystycznym Ryjka został Łukasz ŻAK Zaczek. Komik i autor tekstów oraz scenariuszy wielu kabaretowych programów telewizyjnych. W przeszłości związany z formacjami “44-200” i “Kałasznikof”. Zaczek przy okazji jubileuszowego Ryjka stworzył projekt “Zdolni i Skromni”, który głosami publiczności i samych kabaretów wygrał dwa najważniejsze Złote Koryta.

Zapytany o to, jak odnajduje się w tej nowej dla siebie rzeczywistości, nowo wybrany dyrektor artystyczny Ryjka, Łukasz ŻAK Zaczek odpowiada:

Są takie propozycje, którym się nie odmawia. Są takie wyzwania, o których człowiek marzy. Szanując dokonania mojego poprzednika postaram się tchnąć świeżego ducha w festiwal, który jest dumą miasta i regionu. Zgodnie z panującymi obecnie w Polsce trendami, moją pierwszą decyzją będzie przyznanie sobie gigantycznej podwyżki. A potem, to się zobaczy…

Niezmiennie w zarządzie festiwalu pracują Michał Wojaczek (dyrektor festiwalu oraz dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej) i Piotr Sobik (dyrektor organizacyjny, właściciel agencji Star Manager), który zmianę na stanowisku obejmowanym dotychczas przez Roberta Korólczyka (Kabaret Młodych Panów) komentuje krótko: Cieszymy się, że ta funkcja trafi w ręce artysty stąd. Młodego, ambitnego i docenianego przez środowisko. Znam Łukasza i współpracuję z nim od wielu lat, wiem że jest gotów podjąć się tego zadania.

Nowemu szefowi artystycznemu naszego wydarzenia życzymy samej pomyślności w działaniu, a Ryjkowi żeby zaprowadzone zmiany przyniosły jeszcze większy sukces imprezie :)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022