StartWiadomości Wiadomości dnia Wywiady

Nowara w Radiu 90: Na wakacje uruchamiamy mapę wypadków śmiertelnych

U progu wakacji Arkadiusz Żabka rozmawiał o tym jak bezpiecznie spędzić najbliższe dwa miesiące:

Ostatni trend czyli media społecznościowe, kiedy chwalimy się gdzie jesteśmy, jak spędzamy czas, już w drodze, ze zdjęciem, że zaczynamy wakacje, pozdrawiamy wszystkich. Naprawę można to zrobić, wrzucić zdjęcie ze szczęściem na twarzy, ale czasami warto to zrobić po, nie trzeba tego robić w realnym czasie, żeby nie informować wszystkich o tym, że właśnie wyjechaliśmy. To taki sygnał do złodzieja.

Podczas ubiegłorocznych wakacji w całym kraju doszło do ponad 600 wypadków drogowych. Dlatego też podczas tegorocznych policja uruchamia na swoich stronach mapę wypadków śmiertelnych:

To będzie na stronie każdej komendy miejskiej, powiatowej do zobaczenia. To jest taka mapa wypadków śmiertelnych, ona jest jeszcze pusta, bo w czwartek opublikowaliśmy pustą mapę, natomiast codziennie do 11.00, z poprzedniej doby będą informacje opublikowane, o wypadkach śmiertelnych. To będą kropki, które będą naniesione na tą mapę, ta kropka tej doby, w której była naniesiona będzie czerwona, następnego dnia będzie czarna. W ubiegłym roku takich wypadków drogowych w całej Polsce było prawie 600, więc ta mapa była prawie czarna.

Posłuchaj całej porannej rozmowy z Aleksandrą Nowarą, rzecznikiem prasowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz