Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe autobusy elektryczne w Cieszynie już kursują

Facebook Twitter

Autobusy elektryczne w Cieszynie już wożą pasażerów. Miasto zakupiło łącznie sześć pojazdów, w tym cztery 12-metrowe i dwa 8-metrowe.  

Bezpłatne autobusy w Cieszynie
cieszyn.pl

W Cieszynie rozpoczęły kursowanie nowe autobusy elektryczne, które zostały dostarczone w ramach umów zawartych przez magistrat w maju ubiegłego roku. Miasto zakupiło łącznie sześć pojazdów, w tym cztery 12-metrowe i dwa 8-metrowe.

Całkowity koszt zakupu sześciu elektrycznych autobusów wyniósł 13,72 mln zł, z czego 12,86 mln zł miasto otrzymało w formie dotacji i pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Burmistrz Cieszyna, Gabriela Staszkiewicz, podkreśliła, że nowe pojazdy zostały wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz udogodnienia dla pasażerów, takie jak klimatyzacja czy dynamiczna informacja pasażerska.

Aktualnie cieszyńska komunikacja miejska dysponuje ponad 20 autobusami, a nowe pojazdy elektryczne z pewnością wpłyną pozytywnie na jakość i komfort podróży mieszkańców.

Pojemność pasażerska większych autobusów to 73 osoby. Miejsc siedzących 31 w tym 10 specjalnych tj. dostępnych z niskiej podłogi. Pojazd standardowo posiada klimatyzację, monitoring oraz systemy bezpieczeństwa informujące kierowcę o zbliżaniu się do przeszkody i tzw. asystenta martwego pola. Dodatkowo dla bezpieczeństwa i wygody pasażerów podczas wsiadania i wysiadania z autobusu jest wyposażony w zewnętrzne oświetlenie przestrzeni w obrębie każdych drzwi. Deklarowany przez producenta minimalny zasięg na jednym ładowaniu to minimum 250 km.

/PAP/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024