Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe autobusy komunikacji miejskiej wyjechały na ulice Żor

Facebook Twitter

Osiem nowych autobusów komunikacji miejskiej w Żorach, siedem z nich już wyjechało na drogi. To efekt podpisanej właśnie umowy miasta z jedną z firm na obsługę linii Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej.

fot.//www.zory.pl/

To nowoczesne, duże pojazdy

– mówi Adrian Lubszczyk, kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta:

Każdy z tych autobusów ma 100 miejsc dla pasażerów, w tym 27 miejsc siedzących. To są fabrycznie nowe autobusy produkowane przez turecką firmę, to są autobusy nowoczesne mają silniki mercedesa, które spełniają najwyższy europejski standard spalin Euro 6d. Autobusy mają automatycznie skrzynie biegów, klimatyzację, urządzenia GPS, dzięki którym możemy na bieżąco śledzić ich położenie, a także pełny system monitoringu z zapisem obrazu.

fot.//www.zory.pl/

Żory inwestują 16 mln złotych w komunikację autobusową, tymczasem z powodu pandemii spada ilość podróżnych. Liczbę pasażerów ograniczyło także zamknięcie szkół i wprowadzenie nauki zdalnej.

fot.//www.zory.pl/

To duże autobusy z których już mogą korzystać mieszkańcy

– mówi Adrian Lubszczyk, kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta:

Komunikację miejską organizować musimy, tutaj już była potrzeba zawarcia nowej umowy, która jakby zastępuje poprzednią. Dzisiaj wprawdzie pasażerów mamy mniej, natomiast liczymy, że cała sytuacja epidemiczna jak najszybciej się skończy i w tym monecie te duże autobusy są potrzebne, a nawet dzisiaj przy tej zmniejszonej liczbie pasażerów duży autobus pozwala na zachowanie dystansu, pozwala na zachowanie norm sanitarnych i jest bezpieczniejszy dla podróżujących.

 

fot.//www.zory.pl/

Dodajmy, że do tej pory po żorskich drogach w ramach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej jeździły mniejsze autobusy. Miasto jako jedyne w regionie nie pobiera opłat za przewóz pasażerów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj