Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Nowe autobusy na testach w powiecie raciborskim i wodzisławskim

Facebook Twitter

 PKS Racibórz sprawdza jak na trasach zdają egzamin "midibusy". Oba pojazdy mają po 8 metrów długości, są klimatyzowane, a na pokład mogą zabrać prawie 60 pasażerów, z czego 25 na miejscach siedzących.

www.powiatraciborski.pl

Autobusy napędzane są 4,5 litrowym silnikiem, spełniającym najwyższe normy emisji spalin, posiadają też automatyczne skrzynie biegów. Pośrodku pojazdu znajduje się niskopodłogowa platforma zapewniająca bezpośredni dostęp do miejsca dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub dla osób podróżujących z dzieckiem w wózku.

Testy autobusów odbywają się w normalnym ruchu pasażerskim, a ich celem będzie określenie parametrów eksploatacyjnych (spalanie paliwa oraz funkcjonalność) w ramach specyfiki komunikacji na terenie obsługiwanym przez raciborski PKS i wyłonienie marki pojazdów, która w najbliższym czasie zastąpi wysłużone już autobusy klasy midi.

Dodatkowo już w październiku do PKS-u trafią pierwsze 4 autobusy zakupione w ramach projektu pn. „Wymiana części taboru poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów komunikacji publicznej w powiecie raciborskim” dofinansowanego z RPO WSL 2014-2020. Pojazdy spełniają normę Euro 6 w zakresie emisji spalin i hałasu. Będą obsługiwać 14 linii na terenie całego powiatu raciborskiego. Dodatkowo w ramach projektu w pojazdach zostaną zainstalowane Systemy Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (m.in. system monitoringu wnętrza autobusu, monitoring gps, infrastruktura dla osób z niepełnosprawnościami – np. oznakowanie w jęz. Braille’a), które zapewnią szybką informację pasażerom oraz wspomogą proces zarządzania taborem w efektywny sposób.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2019