Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe boiska w Gorzycach, Rogowie i Turzy Śląskiej

Facebook Twitter

Ruszyła przebudowa trzech obiektów sportowych przy szkołach w gminie Gorzyce. To generalne remonty, które potrwają do września przyszłego roku. Do końca tych wakacji ma być z kolei gotowa budowa wielofunkcyjnego boiska w Czyżowicach.

fot. markusspiske \ pixabay.com

Za ponad pół miliona złotych powstanie tam boisko ze sztucznej trawy, będzie oświetlenie i ogrodzenie wraz z chodnikami. W sumie na rozwój infrastruktury sportowej, w tym i w przyszłym roku, Gorzyce przeznaczą koło 3 miliony 700 tysięcy złotych.

W Gorzycach zakres inwestycji obejmuje m.in: roboty rozbiórkowe, przygotowawcze, wykonanie nawierzchni poliuretanowej (wraz z bieżnią i skocznią do skoku w dal), ogrodzenia, piłkochwytów, częściowego odwodnienia i oświetlenia, monitoringu oraz chodników. Wartość zadania wynosi około 1040 000,00 zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej. Wykonawcą jest PHU Grumix ze Słupi. Na terenie inwestycji będzie również realizowana budowa kanalizacji sanitarnej przez PWiK w Wodzisławiu Śl.

Z kolei w Rogowie inwestycja obejmuje min.: roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, wykonanie nawierzchni boiska (ze sztucznej trawy i poliuretanu), ogrodzenia wraz z piłkochwytami, oświetlenia, monitoringu oraz chodników. Wartość zadania wynosi około 900 000,00 zł. Wykonawcą jest Szczyrba s.c. z Rogowa.

Na trzecim ze wspomnianych boisk – w Turzy Śląskiej zakres robót obejmuje: roboty rozbiórkowe, przygotowawcze, wykonanie nawierzchni boiska (ze sztucznej trawy oraz poliuretanu), ogrodzenia wraz z piłkochwytami, oświetlenia, monitoringu oraz chodników. Wartość zadania wynosi około 1 300 000,00zł. Wykonawcą została firma Anmed z Kietrza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj