Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe dzieci w regionie, Antosia z Rybnika pierwsza

Facebook Twitter

Nowy rok i nowi obywatele na świecie. W Radiu 90 jak zawsze z początkiem stycznia sprawdzamy, gdzie w regionie na świat przyszedł pierwszy noworodek.

Fot. AntoniaRusev \ pixabay.com

Okazuje się, że jeszcze w huku petard i sztucznych ogni w rybnickim szpitalu urodziła się Antosia. Mówi rzecznik prasowy lecznicy, Michał Sieroń:

Urodziła się dziewczynka, pierwsza rybniczanka o godz. 00:05, dziecko zdrowe 3,420 kg. Wszystko przebiegło w porządku, także wszyscy jesteśmy zadowoleni i cieszymy się, że to u nas pierwsze dziecko, zresztą generalnie, ten 1 stycznia był dobrą datą, bo aż cztery porody były tego dnia.

Wiele wskazuje na to, że mała rybniczanka jest nie tylko pierwszym dzieckiem w regionie, ale także w kraju. Jak było w innych naszych szpitalach?

Łącznie pierwszego stycznia w regionie na świat przyszło 17. dzieci.

O 5:00 nad ranem w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim urodziła się wodzisławianka Julia, wieczorem Antoś z Pszowa. 7:45 to godzina narodzin dziewczynki w knurowskim szpitalu, jej rodzice pochodzą ze Stanowic, a w sumie 1 stycznia w Knurowie urodziło się troje dzieci.

W szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju pierwsza o 10:00 była mała jastrzębianka Alicja, oprócz niej tego dnia urodziły się jeszcze dwie kolejne dziewczynki. Czworo dzieci- dwóch chłopców, dwie dziewczynki- powitano także 1 stycznia w szpitalu w Raciborzu. Pierwszy, po 11:00 był chłopczyk, którego rodzice są mieszkańcami Tworkowa.

W Żorach, po południu na świat przyszła mała mieszkanka tego miasta, Liwia. Co ciekawe w Szpitalu Śląskim w Cieszynie 1 stycznia nie odebrano żadnego porodu, pierwszy w planach na 2 stycznia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2021