Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe etykiety energetyczne. Nie będzie już klas A+++, A++, A+

Facebook Twitter

Od 1 marca 2021 r. na nowych produktach AGD i RTV, zaczynają obowiązywać nowe etykiety, na których odczytać możemy m. in. efektywność energetyczną. Znikają klasy A+++, A++, A+, ale to nie wszystkie zmiany.

Fot. pixabay.com

Od 1 marca 2021 r. na nowych produktach AGD i RTV, takich jak pralki, pralko-suszarki, lodówki, chłodziarki, zmywarki, telewizory i wyświetlacze można zobaczyć nowe etykiety informujące m. in. o klasie energetycznej sprzętu. Od września br. nowe etykiety pojawią się także na źródłach światła, jak żarówki.

Nowe przepisy oprócz przywracają skalę etykietowania energetycznego od „A” do „G” wprowadzą możliwość bezpośredniego dostępu do informacji o produktach, za pomocą kodu QR umieszczonego na etykiecie. Po zeskanowaniu kodu konsument zostanie przekierowany do Europejskiego Rejestru Etykiet Energetycznych EPREL (European Product Registry for Energy Labelling), gdzie będzie mógł porównać poszerzone specyfikacje techniczne produktów.

Od dziś sprzedawcy detaliczni będą mieli 14 dni roboczych na zmianę na nowe etykiety energetyczne na oferowanym przez nich sprzęcie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj