Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe informacje o dzisiejszych przypadkach zachorowań na Covid-19

Facebook Twitter

Najwięcej przypadków koronawirusa w naszym regionie. Z wiadomości Radia 90 wiecie, że w ostatniej dobie odnotowano 184 nowe zakażenia w województwie śląskim. Najwięcej przypadków pojawiło się w Rybniku i powiecie rybnickim, bo aż 32.

fot.fernandozhiminaicela/ pixabay.com

Jak tłumaczą służby wojewody, w danych tych zawiera się część wyników badań przesiewowych między innymi pracowników kopalni Chwałowice, którzy jeszcze przed dzisiejszym badaniem przesiewowym zgłosili się do lekarza z powodu wystąpienia objawów Covid-19. Reszta to osoby z kwarantanny, tak jest w powiecie cieszyński, gdzie odnotowano 14 nowych przypadków. W powiecie wodzisławskim 7 przypadków dotyczy osób pracujących w Czechach, dlatego służby wojewody stale monitorują także sytuację epidemiologiczną w Republice Czeskiej.

Najwięcej przypadków pojawiło się w Rybniku i powiecie rybnickim (32), Jastrzębiu – Zdroju (9), powiecie wodzisławskim (19), powiecie cieszyńskim (14), Katowicach (9), Bielsku – Białej i powiecie bielskim (26), Rudzie Śląskiej (17) oraz w powiecie żywieckim (7).

Na 302 przebadane próbki z kopalni PG Silesia 72 okazały się dodatnie. 66 z nich dotyczy mieszkańców województwa śląskiego. Dlatego też wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zdecydował o przebadaniu kolejnej grupy 300 osób z tego zakładu, również wyselekcjonowanej przez dyrekcję kopalni i służby sanitarne. Badania te zostaną przeprowadzone we wtorek także przez Wojsko Polskie.

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj