Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe jadłodzielnie w Jastrzębiu-Zdroju. Na razie są dwie, będą kolejne

Facebook Twitter

Wolontariusze chcą postawić kolejne jadłodzielnie. W Jastrzębiu-Zdroju takie inicjatywy mają być zrealizowane jeszcze w tym roku. Obecnie w mieście stoją dwie specjalne szafy i lodówki – jedna przy ulicy Wielkopolskiej na małym parkingu za sklepem, druga na parkingu koło marketu na osiedlu Arki Bożka.

Fot. jastrzebie.pl

Są otwarte codziennie od 9.00 do 18.00. Nad całym projektem czuwają zaledwie trzy osoby: Aleksandra Fabisz-Zblewska, Wojciech Żołnierek i Estera Woźniak-Prycelas. Cały czas można dołączyć do tej grupy. Na facebooku można zaproponować miejsce, w którym staną te specjalne szafy i lodówki na żywność.

Jadłodzielnie istnieją w Jastrzębiu-Zdroju od ponad 3 lat i pomogły nie zmarnować ton artykułów, dając wielu osobom szansę na posiłek. Zainteresowanie ich zawartością nie maleje. Stale są zapełniane i opróżniane.

Estera Woźniak-Prycelas: Powinny być to centralne miejsca na osiedlach, gdzie dostęp mieliby mieszkańcy okolicznych ulic. Oczywiście musi to być również miejsce w którym będzie można podłączyć lodówkę. Przy wyborze miejsca jest to ważny aspekt. Wtedy mamy możliwość współpracy u właścicielem punktu odbioru prądu (sklep, restauracja itp.)

– tłumaczy Estera Woźniak-Prycelas, koordynatorka jastrzębskich Jadłodzielni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj