Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe mieszkania przy Hallera w Rybniku gotowe. Kiedy wprowadzą się lokatorzy?

Facebook Twitter

Mieszkania przy Hallera w Rybniku są już gotowe - teoretycznie lokatorzy mogliby się wprowadzać. Ale najpierw długo czekano na podłączenie prądu, teraz trwają odbiory. - Mamy nadzieję, że jesień nadejdzie w tym roku szybciej - słyszymy w magistracie.

Mieszkania przy Hallera w Rybniku

Przyszli lokatorzy czekają na nowe mieszkania przy Hallera w Rybniku

Kiedy najemcy mieszkań Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ulicy Hallera w Rybniku wprowadzą się do swoich lokali? Ubiegłotygodniowa wypowiedź Janusza Kopera zastępcy prezydenta miasta, w porannej rozmowie w Radio 90 zaskoczyła przyszłych najemców. Mówił on, że otrzymają oni klucze dopiero we wrześniu lub w październiku. To zaskoczyło przyszłych lokatorów, bo pierwotnie mieli się wprowadzić w pierwszej połowie tego roku.

Kończy mi się umowa najmu na dotychczas wynajmowane mieszkanie. Nikt mi nie wynajmie nowego mieszkania na dwa czy trzy miesiące. Gdzie mamy się podziać

– pisała do nas w mailu jedna z lokatorek nowego budynku.

Mamy nadzieję, że jesień przyjdzie szybciej – mówi Agnieszka Skupień pełniąca obowiązki rzecznika Urzędu Miasta Rybnika, pytana kiedy najemcy mieszkań budynku:

Agnieszka Skupień: Bardzo byśmy chcieli powiedzieć naszym mieszkańcom, kiedy wreszcie dostaną klucze. I mamy nadzieję, że już lada dzień będziemy państwu mogli podać konkretną datę. My głęboko wierzymy w to, że jesień dla państwa przyjdzie wcześniej, że my będziemy w stanie oddać te klucze wcześniej niż jesienią. Natomiast mamy naprawdę trudności z odbiorami. Chcemy, żeby wszystko było dobrze, żebyście państwo mieszkali w bezpiecznej przestrzeni i żeby wszystko odbyło się z literą prawa, dlatego jeszcze prosimy o cierpliwość.

Olgierd Zaraś prezes TBS-u w Rybniku zapewnia, że lokatorzy powinni się wprowadzić na przełomie czerwca i lipca. Tauron już podłączył budynek do sieci energetycznej, teraz trwają odbiory Straży Pożarnej, później konieczny będzie odbiór przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego:

Olgierd Zaraś: Mamy 10 czerwca, więc jeżeli to wszystko pójdzie tak jak powinno, to wszystko wskazuje na to, że powinniśmy być gotowi na przełomie czerwca i lipca, pod warunkiem oczywiście, że ani straż, ani PINB nie znajdą czegoś, co należałoby dodatkowo wyjaśniać.

Olgierd Zaraś, prezes TBS w Rybniku

Jak dodaje szef rybnickiego TBS-u opóźnienie wynika z winy Tauronu:

Olgierd Zaraś: To opóźnienie, które widzimy jest wynikiem opóźnienia wygenerowanego przez Tauron, ponieważ Tauron miał termin przewidziany na połowę lutego na podłączanie budynków do prądu, a liczniki niestety zamontowali dopiero w końcówce maja. Ale mamy już te liczniki, mamy zasilanie i w tej chwili trwa odbiór przez Państwową Straż Pożarną. Po otrzymaniu protokołu od straży pożarnej zgłaszamy to do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego już z prośbą o wydanie pozwolenia na użytkowanie.

W budynku TBS-u Rybnik przy ulicy Hallera powstało 80 mieszkań, wszystkie znalazły najemców. Czy faktycznie wprowadzą się do nich na przęłomie czerwca i lipca? Będziemy to sprawdzać w Radio 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024