Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nowe na jastrzębskim rynku. Konferencja gospodarcza w Jastrzębiu- Zdroju

Facebook Twitter

"Pokazujemy przykłady nowoczesnych firm, które działają w naszym mieście"- mówi prezydent Jastrzębia Anna Hetman o drugiej konferencji gospodarczej „Partnerstwo przez gospodarkę”. Spotkanie biznesmenów, samorządowców i ludzi nauki rozpoczęło się wczoraj (1.10.), dziś (2.10.) drugi dzień konferencji, poświęcony szkoleniom i pracy w zespołach.

W programie Czas na Twoją Miejscowość mówiliśmy o tym czym chce chwalić się Jastrzębie:

Jastrzębia ma się czym pochwalić, mamy bardzo zdolnych młodych ludzi i w zasadzie zaczyna się to już od szkól, szkół, w których promowane są takie projekty nowe, innowacyjne, bardzo to wspieramy. Ale mamy też młodych przedsiębiorców, którzy podejmują wyzwania. Dla Jastrzębia jest to bardzo cenne, bardzo ważne, bo gospodarka bezpieczna, to gospodarka oparta na wielu branżach, na małych przedsiębiorstwach, na rodzinnych przedsiębiorstwach, takie mamy w Jastrzębiu i takie chcemy promować (…).

– mówi prezydent Jastrzębia Anna Hetman.

Gospodarka bezpieczna, to gospodarka oparta na wielu branżach- mówi prezydent Jastrzębia Anna Hetman, która przypomina, że w tym mieście dominującą branżą jest górnictwo, ale jest też miejsce na inne działania biznesowe:

W Radiu 90 przykłady nowych biznesów, nowych pomysłów, jakie pojawiły się w Jastrzębiu. To między innymi browar, winnica, powstał prototyp ławki miejskiej, która podładuje telefon czy wyświetli ostrzeżenie przed smogiem. Będę je promowała w mieście i w regionie- mówi Hetman:

– deklaruje prezydent Jastrzębia Anna Hetman.

Ławka, o której mowa, nie tylko dobrze wygląda, ma też wiele przydatnych funkcji– mówią twórcy ławki Michał Kaczorek i Michał Szyszkowski:

W Jastrzębiu da się zrobić innowacyjną na rynku rzecz– mówią Michał Kaczorek i Michał Szyszkowski:

Wiadomo, że największy

W Boryni w 2006 roku Lech Sikora zasadził pierwsze winorośla. I tak powstała winnica w Jastrzębiu:

– mówi w Radiu 90 Lech Sikora, twórca wina z Jastrzębia, które zdobywa kolejne mistrzowskie tytuły, konkurując z trunkami produkowanymi w zagłębiu polskiego wina, jakim jest Zielona Góra:

– mówi Lech Sikora z jastrzębskiej winnicy w Boryni.

Podczas konferencji „Partnerstwo przez gospodarkę”, która trwa w Jastrzębiu. Również pojawił się temat jastrzębskiego browaru:

– mówi prezes Browaru Jastrzębie, Piotr Piekarski.

Andrzej Frysztacki, jeden z restauratorów z Jastrzębia przedstawia pomysł na miejski deptak. Mógłby powstać w ciągu ulicy 1 maja w Zdroju:

Co na to urząd miasta? To ma być strefa biznesu- odpowiada Anna Hetman, prezydent Jastrzębia:

Na jakim etapie jest ten projekt?

Zespół Szkół numer 6 w Jastrzębiu Zdroju, to szkoła, która tworzy projekty, pokazywane na całym świecie. Ostatnio uczniowie byli w Kanadzie, aby pochwalić się dwoma pomysłami– mówi dyrektor szkoły Jerzy Maduzia:

Czy te projekty mają szansę na realizację?

– mówi Jerzy Maduzia, dyrektor Zespół Szkół numer 6 w Jastrzębiu- Zdroju.

Jednym z gości konferencji „Partnerstwo przez gospodarkę” był Andrzej Zabiegliński, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który podkreśla, że w strefie choć kojarzy się z dużymi halami i przedsiębiorstwami, jest miejsce dla małych firm:

Czy nowe realia, jeśli chodzi o strefy gospodarcze i pomoc publiczną dla inwestorów, są dobre w kontekście stref w naszym regionie?

– mówi Andrzej Zabiegliński, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jeden z gości konferencji „Partnerstwo przez gospodarkę”, jaka odbyła się w Jastrzębiu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj