Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe pamiątki związane z rodziną von Ratibor trafiły na Zamek Piastowski

Facebook Twitter

Dwie pamiątkowe fotografie związane z rodziną von Ratibor czy podstawki pod piwo produkowane dla potrzeb księcia raciborskiego przekazał, mieszkający od wielu lat w Niemczech, raciborzanin Andreas Rim. To nowe pamiątki związane z rodziną von Ratibor - właścicielami zamku do 1945 roku.

fot.zamekpiastowski.pl

Podarowane przedmioty to m. in. dwie pamiątkowe fotografie związane z rodziną von Ratibor (uroczystość 25. rocznicy ślubu barona Hugo von Reischacha i Małgorzaty Marii Prinzessin von Ratibor-Corvey oraz Wiktor II z synami), podstawki pod piwo „Corveyer Bier” (z Browaru Allersheimer, w którym to produkowane jest piwo według starych tradycji dla potrzeb księcia raciborskiego Wiktora V oraz dla licznych turystów i mieszkańców miasta Höxter, i okolicy) oraz podstawka pod wino, kufel do picia piwa, a także broszurka ze zdjęciem na okładce przedstawiającym obecny raciborski zamek.

 To nie pierwsze eksponaty, jakie podarowałem dla raciborskiego zamku. Często nabywam zdjęcia lub obrazy na lokalnych Flohmarktach lub bazarach staroci. Ponadto mam też dobre kontakty z Günterem Tiggesbäumkerem – bibliotekarzem obecnego księcia Wiktora V Marcina Metternich-Sándor 5. Herzog von Ratibor, 5. Fürst von Corvey, Prinz zu Hohenlohe-Schillingsfürst-Breunner-Enkervoith, który mi zawsze swoje nowe publikacje przesyła a ja z kolei przekazuję na Zamek Piastowski w Raciborzu

– mówi Andreas Rim.

fot.zamekpiastowski.pl

Przypomnijmy, od lutego 2014 roku na zamku funkcjonuje stała wystawa „Książęta von Ratibor”. Do dziś tytułują się książętami raciborskimi, choć nie mają już w naszym powiecie żadnych dóbr ziemskich. Zapisali wspaniałe karty w historii Rud i Raciborza.

Zainteresowanych zwiedzaniem tej wystawy oraz pozostałych ekspozycji zamek zaprasza od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj