Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe perony między Cieszynem a Zebrzydowicami

Facebook Twitter

Będą nowe perony między Zebrzydowicami a Cieszynem. Pasażerowie z udogodnień będą mogli skorzystać na czterech przystankach. W tym miesiącu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają prace o wartości prawie 5 mln złotych. W Cieszynie Marklowicach, Pogwizdowie, Kaczycach i Kończycach będą nowe, wyższe perony.

Fot. plk-sa.pl

Podróżni łatwiej wsiądą i wysiądą z pociągu. Kolejarze zaplanowali też na przystankach wiaty i ławki. Będzie lepsze oznakowanie peronów oraz gabloty informacyjne z rozkładami. Przystanki zostaną doposażone w pochylnie, co w znacznym stopniu poprawi dostępność dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Antypoślizgowa nawierzchnia i ścieżki z wypukłą fakturą zwiększą bezpieczeństwo podróżnych. W ramach inwestycji wyremontowany będzie też wiadukt i przepust. Wszystko ma być gotowe jeszcze przed końcem roku.

Zakres prac, przewidziany na jednotorowej linii Cieszyn – Zebrzydowice, wymaga ograniczenia ruchu pociągów. Od 1 sierpnia do 6 października na odcinku Zebrzydowice – Cieszyn będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy są dostępne na plakatach na stacjach i przystankach. Informacje przekazują również drużyny konduktorskie oraz są podawane przez zapowiedzi megafonowe.

W 2018 roku między Cieszynem a Zebrzydowicami wymieniono tor na bezstykowy, zastosowano też betonowe podkłady. W efekcie skróciły się czasy przejazdów. Dzięki zwiększeniu prędkości, pociągi pasażerskie jadą z Cieszyna do Zebrzydowic 22 minuty, czyli o ok. 10 min. krócej niż przed pracami. Dzięki wyremontowaniu 10 przejazdów kolejowo-drogowych zwiększył się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i na drogach. Na inwestycję przeznaczono ponad 24 mln zł ze środków PLK.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022