Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe pojazdy w śląskiej policji. Spory udział w tym ma również samorząd [FOTO]

Facebook Twitter

Aż 131 nowych pojazdów samochodowych zasili garnizon śląski do końca bieżącego roku. Większość samochodów trafiła już do poszczególnych jednostek i jest wykorzystywana w codziennej służbie. Łączna kwota zakupu to ponad 27,5 mln złotych.

fot. Śląska Policja

Znaczna część środków na nowe radiowozy pochodzi z budżetu Policji. Ale blisko 4 mln złotych w ramach wsparcia inwestycji przekazały samorządy. Nowe radiowozy i pozostałe pojazdy systematycznie zastępują wysłużone już w służbie samochody i znacząco poprawiają efektywność pracy stróżów prawa.

Zakup objął radiowozy oznakowane i nieoznakowane: Kia Ceed (41 egz.), Toyota Corolla (21 egz.), Kia Sportage (10 egz.), Suzuki SX 4 (2 egz.), Hyundai I10 (1 egz.) i Skoda: Superb, Octavia i Kodiaq (po 1 egz.); policyjne furgony: VW Crafter (25 egz.), VW T6 (14 egz.), Man TGE (6 egz.) i Ford Transit (2 egz.), a także samochody terenowe Toyota Land Cruiser (4 egz.).

Dwa nowe radiowozy trafiły w czwartek (23.12.) do raciborskich policjantów. Komenda wzbogaciła się o toyotę z napędem hybrydowym oraz Kia Cee’d. Nowe samochody zostały zakupione z funduszu Policji ze wsparciem środków lokalnych samorządów.

Do nowych radiowozów dorzuciły się oprócz Raciborza i powiatu raciborskiego także okoliczne gminy – Kornowac, Rudnik oraz Pietrowice Wielkie. Nowe samochody będą wykorzystywane w codziennej służbie przez raciborskich funkcjonariuszy.

Kilka dni temu nowy samochód otrzymała komenda w Krzyżanowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj