Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe rośliny w Jastrzębiu. W mieście pojawią się 222 drzewa i 122 krzewy [FOTO]

Facebook Twitter

Jastrzębie-Zdrój, znane jako zielone miasto, stanie się jeszcze bardziej zielone. W najbliższym czasie na jego terenie pojawi się kilkaset nowych roślin. Drzewa i krzewy zostaną zasadzone w kilku lokalizacjach, w tym przy Drodze Głównej Południowej.

Nowe rośliny w Jastrzębiu
fot.jastrzebie.pl

Nowe rośliny w Jastrzębiu

Sadzenie roślin już się rozpoczęło. Przy ul. Granicznej pojawiają się już pierwsze krzewy, które uzupełnią wcześniejsze nasadzenia. W sumie, w najbliższym czasie na terenie miasta pojawi się 344 nowe rośliny. W skład tego liczby wchodzi 222 drzewa i 122 krzewy.

Nowe rośliny w Jastrzębiu. Zdjęcia

To nie koniec. Oprócz ul. Granicznej, nasadzenia zostaną przeprowadzone w kilku innych lokalizacjach. Nowe rośliny pojawią się między innymi przy Drodze Głównej Południowej, a także przy ul. Sybiraków, ul. 11 Listopada, ul. Północnej i ul. Wodzisławskiej.

Całość inwestycji w zieleń szacowana jest na nieco ponad 169 tys. zł. To jednak niejedyny sposób, w jaki Jastrzębie-Zdrój stawia na ekologię. Miasto tworzy również tzw. parki kieszonkowe – małe, zielone oazy wśród miejskiej zabudowy. Taki park powstanie również przy ul. Arki Bożka, gdzie oprócz niego pojawią się także dodatkowe rośliny w ramach planowanych nasadzeń.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024