Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe skrzaty na wodzisławskiej starówce. To rzemieślnicy [FOTO]

Facebook Twitter

Nowe wodzisławskie skrzaty pojawiły się w przestrzeni miejskiej. Tym razem to rzemieślnicy. 8. instalacja pojawiła się przy Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców.

fot. mat. prasowe UM Wodzisław

W nowej dioramie zamieszkali mali rzemieślnicy, którzy działają w takich zawodach jak: cukiernik, rzeźnik, zegarmistrz czy aptekarz. Nowa siedziba skrzatów jest największą spośród wszystkich powstałych.

fot. mat. prasowe UM Wodzisław

Lokalizacja lokum nie jest przypadkowa, gdyż znajduje się przy ulicy Zamkowej 5, po to by podkreślić, że wodzisławskie rzemiosło ma długą tradycję i ściśle związane jest z tym terenem. Jak zawsze zachwycają te drobne elementy, np. rogale i chleb do kupienia w piekarni, dzieła z drewna wykonane u stolarza czy makaroniki i tort sprzedawane w cukierni.

fot. mat. prasowe UM Wodzisław

Wodzisław Śląski zyskał nowych sąsiadów w wersji mikro. Ich przybycie pod koniec 2021 roku poprzedziła budowa nowej kopalni przy ulicy Księżnej Konstancji 5, pizzerii u zbiegu ulic Głowackiego i Kubsza, drewnianych domków także przy ulicy Kubsza (pod numerem 15) i przy Rynku 13. Mali mieszkańcy nieustannie powiększają swój miniaturowy świat, dlatego do powstałych już pomieszczeń dołączyła piekarnia przy Rynku 24, farma przy Rynku 29, dwupiętrowy apartament przy ulicy Kubsza 17 oraz Cech Rzemieślników przy ul. Zamkowej 5.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024