Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe ujęcia wody podziemnej

Facebook Twitter

Nowe ujęcia wody w Kuźni Raciborskiej. Dzięki projektowi Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zabudowane zostaną urządzenia podziemne wraz z magistralą wodociągową i infrastrukturą towarzyszącą.

ujęcia wody

Prace potrwają do końca 2023 roku, a dzięki nim zwiększy się wydajność systemu zaopatrzenia w dobrą wodę. Podpisana została już umowa z wykonawcą robót, przekazano także plac budowy. Rozbudowa infrastruktury wodnej ma kosztować blisko 12 mln złotych. Połowa środków pochodzić będzie z unijnej dotacji.

Inwestycja realizowana jest w ramach Projektu „Rozwój i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w Gminie Kuźnia Raciborska” z dofinansowaniem ze środków EFRR w ramach RPO WSL 2014-2020 oraz wsparciem z budżetu Gminy. Całkowita wartość Projektu pn. „Rozwój i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w Gminie Kuźnia Raciborska” wynosi: 11,8 mln zł (z VAT).

Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to kwota: 5,4 mln zł. Wkład własny w wysokości: 4,2 mln zł (bez VAT).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023