Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe ustalenia w sprawie ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Nowe ustalenia w sprawie przebudowy ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim. Do najbliższego piątku (26.07.) ma zostać wybudowany tam tymczasowy chodnik, a prezydent Wodzisławia ma niezwłocznie określić czy powstanie tam kanalizacja, czy też nie. Ta informacja jest kluczowa dla całej inwestycji, prowadzonej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich od 2017 roku.

W maju tego roku ją przerwano, bo ZDW zdecydował, że dopóki miasto nie rozwiąże problemu gospodarki ściekowej w tym miejscu, nie ma sensu wydawać pieniędzy na drogę, która będzie regularnie podmywana przez ścieki i wody opadowe. Kilka dni temu doszło do wizji lokalnej w terenie– mówi wicestarosta wodzisławski Tadeusz Skatuła:

Padły konkretne ustalenia, które dotyczyły mieszkańców i uczestników tej drogi, a mianowicie zabezpieczenia w sposób właściwy tych wszystkich nieprawidłowości czy niebezpieczeństw, które na tej drodze czyhają na uczestników tej drogi. 26 lipca br. zostanie wykonany na długości prawie 800 metrów chodnik, oczywiście tym razem tymczasowy poprzez utwardzenie tego miejsca, umożliwiający przejście dzieci do ośrodków, które tam funkcjonują do szkoły, jak również do ośrodka zajmującego się opieką społeczną a przede wszystkim dziećmi.   

Udrożniony ma być także rów melioracyjny dziś zarośnięty drzewami. ZDW ma wystąpić do władz miasta o możliwość wycinki drzew w tym miejscu. Czekamy także na ostateczną decyzję władz Wodzisławia Śląskiego w sprawie budowy bądź nie w tym rejonie kanalizacji. Przewodniczący Rady powiatu ma podjąć działania, aby otrzymać jednoznaczną odpowiedź w tej sprawie od prezydenta Mieczysława Kiecy – dodaje wicestarosta Skatuła:

Jeśli prezydent zdecyduje, że będzie, wówczas zarząd proponuje, aby realizować tę inwestycję jedną i drugą równocześnie, by potem nie ponosić dodatkowych kosztów. Jeśli decyzja będzie- bo takie głosy również chodzą- ostateczna, że kanalizacja nie będzie tam realizowana, wówczas podjęte zostaną natychmiastowe działania, z których wynika, że jeśli marszałek przeznaczy kwotę, a jest to prawie 8 mln złotych, to można się spodziewać, że z nowym rokiem będzie rozpoczęta już kontynuacja tej inwestycji tak, aby ją zakończyć.     

Co na to władze Wodzisławia Śląskiego? Mateusz Jemioło z Urzędu Miasta wysłał do nas komunikat, w którym czytamy:

„Zgodnie z informacją przekazaną przez Wiesława Blutko, Prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, w 2019 roku zakończono budowę pierwszego etapu kanalizacji grawitacyjnej…kontynuacja budowy przewidziana jest w Wieloletnim Planie Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Kanalizacyjnych na rok 2021. Projekt techniczny dalszego kanalizowania dzielnicy Zawada, który obejmuje jej centralne ulice, nie przewiduje wejścia w pas drogowy ulicy Młodzieżowej.”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022