Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe wiaty na przystankach w Cieszynie

Facebook Twitter

Ponad 200 tysięcy złotych na wymianę 7 wiat przystankowych w Cieszynie. Miejski Zarząd Dróg żegna się z tzw. grzybkami. Zostaną one zastąpione trzy- i czteromodułowymi, minimalistycznymi konstrukcjami.

Garncarska, Kochanowskiego, Morcinka II, Kossak-Szatkowskiej, Szymanowskiego, Puńcowska i Kalembice Szarotka. Na tych przystankach pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli czekać na autobus w nowych wiatach przystankowych. Nowe zadaszenie ma być gotowe do połowy listopada.

Koszty są spore, jednak to nie tylko zakup i montaż wiat. Miejsca postojowe zostaną na nowo wybrukowane, zatoki autobusowe przebudowane, a wiaty będą zasilane w energię elektryczną. Nie wszystkie stare wiaty trafią na śmietnik, cześć stanie na przystankach, na których do tej pory w ogóle ich nie było. To np. dzielnica Marklowice, zadaszenie zostanie przeniesione z ul. Garncarskiej w okolice kościoła na ul. Frysztackiej.

Wymiana wiat ruszyła już w 2017 roku. Wtedy, w ramach budżetu obywatelskiego, udało się wymienić dwie – na alei Łyska i ul. Myśliwskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024