Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe wozy dla strażaków- ochotników z regionu

Facebook Twitter

Wczoraj (3.02.) wóz ratowniczo- gaśniczy trafił do OSP Ruptawa, a jednostki z Bzia, Szerokiej, Zdroju, Moszczenicy i Jastrzębia- Górnego dostały specjalistyczny sprzęt. Wszystko razem warte jest 830 tysięcy złotych.

fot. OSP Sudół/ raciborz.pl

To wsparcie z ministerialnego Funduszu Sprawiedliwości. Rząd rozszerzył jego formułę i doposaża jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, bo to właśnie ratownicy z OSP w przypadku ponad połowy wypadków drogowych jako pierwsi udzielają pomocy poszkodowanym.

W miniony weekend wóz z Funduszu Sprawiedliwości dojechał do OSP w Raciborzu – Sudole. W pełni wyposażona scania 370 XT z napędem 4×4 zajęła miejsce wysłużonego jelcza. To auto wyjeżdżało na akcje od 26 lat.

fot. OSP Sudół/ raciborz.pl

Nowa scania ma silnik o mocy 370 KM, 6-osobową kabinę i stały napęd 4×4. Pojazd wyposażony jest w zbiorniki wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów oraz w pompę Godiva P2A 3010 typ A32/8-2,5/40 o wydajności 3200 litrów. Poza standardowym, nowy samochód ma na wyposażeniu także m.in: piły do drewna, system zraszający wokół pojazdu, oświetlenie pola pracy, detektor prądu, aparaty powietrzne, czy agregat ze stabilizatorem napięcia, który strażacy wykorzystują niosąc pomoc tym, których życie uzależnione jest od aparatury zasilanej prądem (np. w przypadku awarii prądu, gdy nie ma innej możliwości zasilania aparatury podtrzymującej życie).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2021