Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe wozy dla strażaków w naszym regionie [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Renault dla Biertułtów, volvo dla Turzy Śląskiej. Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały nowe wozy gaśnicze. O nowe pojazdy starały się od wielu lat, wczoraj (2.10.) przekazano je uroczyście przed siedzibą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

Z Jackiem Jędrzejkiem prezes OSP Biertułtowy rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Jacek Jędrzejek: Wóz bojowy gaśniczy. Chciałbym, żeby służył tylko do parady, aczkolwiek gwarantujemy społeczności Radlina i mieszkańcom powiatu, że to auto będzie również służyło do ratowania życia i mienia.

Radio 90: Kto pierwszy przekręci kluczyk, komendant pewnie?

Jacek Jędrzejek: Tak, tak, mam uprawnienia kierowcy, także myślę, że koledzy tutaj pozwolą samemu komendantowi na jazdę tym nowym cackiem.

Radio 90: Skąd znalazły się pieniądze?

Jacek Jędrzejek: Pozyskaliśmy środki z gminy ok. 460 tys. zł, następnie 260 tys. zł z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz ok. 50 tys. zł z Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.     

Radości z nowego wozu nie kryła Iwona Wajsman, prezes OSP w Turzy Śląskiej. Zastąpił on 30- letni, wysłużony już pojazd:

Iwona Wajsman: 30-letni, ten pierwszy samochód już poszedł na złom a drugi, który mieliśmy, troszeczkę młodszy, przeszedł do innej jednostki z gminy Gorzyce do OSP Bluszczów. Wyjeżdżamy dość często do akcji, jeżeli chodzi o jednostki z terenu gminy Gorzyce, jakby świadczy to też o tym, że ten wóz jest potrzebny.

Radio 90: Widzę, że macie nawet specjalnie dedykowaną tablicę rejestracyjną.

Iwona Wajsman: Tak znaleźli się sponsorzy i życzliwi ludzie, którzy sponsorowali nam taką tablicę, więc mamy: „Turza”. Samochód był dofinansowany z kilku źródeł: 316 tys. zł było dofinansowanych z Urzędu Gminy w Gorzycach, 80 tysięcy zł przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i 350 tys. zł to były środki z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.   

Jak wyglądają nowe strażackie wozy, zobaczycie na filmie i zdjęciach poniżej:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj