Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe wyniki, nowe dane. Komentarze. Jak głosowaliśmy? Wszystko w temacie [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Ciągle napływają nowe informacje z Państwowej Komisji Wyborczej. Niektóre informacje są już pewne, z niektórych okręgów jeszcze mamy cząstkowe dane. Co już wiemy? Czytajcie poniższe wpisy. Aktualizujemy je na bieżąco.

AKTUALIZACJA godzina 13:25

Mieszkańcy Mszany zmobilizowali się. Wysoka frekwencja w tej gminie. Przeczytajcie: Mszana: Rekordowe głosowanie. Tłumy przy urnach

AKTUALIZACJA godzina 11.55

Niektórzy już są pewni, że najbliższe cztery lata spędzą w pracy na ulicy Wiejskiej w Warszawie. Kto jest już pewny mandatu, kto czeka na wynik?

AKTUALIZACJA godzina 11.40

Jaki może być podział mandatów w sejmie? Odpowiadamy na to pytanie w TYM artykule.

AKTUALIZACJA godzina 10.40

Dla Ewy i Adama Gawędów była to rodzinna kampania. Wszystko wskazuje na to, że obaj dostali się do parlamentu. Czytaj tutaj: Małżeństwo Gawędów w obu izbach parlamentu

AKTUALIZACJA godzina 9.20

Mamy kolejne informacje o wyborach. Kto wygrał w walce o fotel senatora? Przeczytasz tutaj: Ewa Gawęda nowym senatorem

AKTUALIZACJA godzina 7.25

W sąsiednim okręgu wyborczym 73 – obejmującym powiaty mikołowski, rybnicki oraz miasto Rybnik znamy dane z 52 na 183 komisje. Na razie prowadzi przedstawiciel PiS-u Wojciech Piecha (50.94%) Grzegorz Wolnik Koalicja Obywatelska (31.46%), Paweł Helis Ślonzoki Razem (17.61%)

AKTUALIZACJA godzina 7.20

W powiecie cieszyńskim przewagę w walce o fotel senatora ma Tadeusz Kopeć z PiS-u. Po przeliczeniu 77% głosów z obwodowych komisji, Kopć ma nieco ponad 51% poparcia, jego kontrkandydaci Hubert Maślanka z Koalicji Obywatelskiej 38% a Jerzy Jachnik 10%.

Dane z godziny 6.30

Znane są już głosy z komisji w powiecie wodzisławskim i raciborskim – w sumie dają one Ewie Gawędzie niespełna 57 procent  poparcia. Brakuje jednak jeszcze danych z Jastrzębia-Zdroju i Żor. Czy szla przechyli się w stronę Marka Migalskiego z Koalicji Obywatelskiej? Pokażą to najbliższe godziny.

Ewa Gawęda i Marek Migalski byli wybierani podczas wczorajszych wyborów w senackim okręgu wyborczym nr 72 – Bielsko Biała – obejmującym powiaty wodzisławski, raciborski oraz miasta Jastrzębie-Zdrój i Żory.
Komentujcie wyniki exit pool na naszym profilu na FB. Jak oceniacie ten wybór?

Pisaliśmy wcześniej:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022